Sunday, 12. May 2024.
Unsko-sanski kanton 21° C Overcast Clouds

27. Maja. 2015. Sport, Vijesti
Olimpic boljim izvođenjem penala pobijedio Široki Brijeg i osvojio Kup BiH

Fudbaleri Olimpica pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2014/2015 nakon što su boljim izvođenjem penala pobijedili Široki Brijeg ukupnim rezultatom 6:5.Regularni dio meča okončan je identičnim rezultatom (1:1) kao i prvi finalni susret igran u Širokom Brijegu, pa je pobjednik odlučen izvođenjem penala.

Nakon pola sata bez izrazitih prilika za pogodak, u dobroj situaciji pred golom Širokog Brijega našao se Danijal Brković koga je omeo Wagner Santos Lago. Malobrojna sarajevska publika i domaći igrači od arbitra Ognjena Valjića tražili su jedanaesterac, ali se pištaljka banjalučkog arbitra ipak nije oglasila.U 44. minuti zatresla se mreža Olimpica. Odličnu akciju po desnoj strani odigrali su Goran Zakarić i Dino Ćorić, ovaj drugi je centrirao na drugu stativu gdje se našao Ivan Peko zakucavši loptu u mrežu domaćina za veliko slavlje gostujućih igrača i klupe.Muke Olimpica nastavljene su i minutu kasnije kada je sasvim opravdano arbitar Ognjen Valjić isključio Jadranka Bogičevića zbog nesportskog ponašanja, odnosno udaranja u lice protivničkog igrača. Drugo poluvrijeme započelo je prilikom Luke Menala. Potom je dobru priliku za domaći tim propustio Bojan Regoje. Dvije minute kasnije Veldin Muharemović postiže pogodak za 1:1. Pandža je odigrao lijep povratni pas, a kapiten Vukova po drugi put u finalnom dvomeču savladao Luku Bilobrka.Dvadeset minuta prije kraja Hamzić je dobrom intervencijom spriječio Ivana Peku. U 87. minuti veliku priliku za Olimpic propustio je sebični Dalibor Pandža nepreciznim udarcem sa 16 metara u situaciji u kojoj je imao dva slobodna igrača u mat poziciji kojima nije želio dodati loptu.

Nakon regularnog dijela utakmice koji je okončan rezultatom 1:1, pristupilo se izvođenju penala. U prvoj seriji sigurni izvođači bili su Brazilci Stefan i Wagner, baš kao i Danijal Brković, odnosno Goran Zakarić u drugoj. Pogotke su u trećoj seriji postigli Ervin Jusufović za Olimpic, odnosno Jure Ivanković za Široki Brijeg. Kenan Handžić i Dino Ćorić bili su strijelci u četvrtoj seriji. Udarac Davora Landeke odbranio je Dino hamzić i tako donio pobjedu Olimpicu.