Sunday, 28. December 2025.
Unsko-sanski kanton 2° C Few Clouds
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

1. Februara. 2022. Bosna i Hercegovina
Od koronavirusa u zadnjih sedam dana u BiH umrlo 320 osoba

Iako se u javnosti o njemu govori kao o blažoj varijanti, činjenice i podaci iz cijelog svijeta govore da omikron soj koronavirusa iza sebe ostavlja brojne žrtve. Situacija nije ništa drugačija ni u BiH.

Upozorio je na to prije nekoliko dana na sjednici Doma naroda FBiH pomoćnik ministra zdravstva Goran Čerkez. On je rekao kako u aktuelnom trenutku epidemije preovladava ‘omikron’ tip koronavirusa, ali je negirao manju ubojitost tog soja jer je smrtnost i dalje visoka posebno među starijim pacijentima i hroničnm bolesnicima.

Samo u posljednjih sedam dana broj novozaraženih u BiH, prema zvaničnim podacima je veći od 13.000. A da je smrtnost velika pokazuje i zvanični podatak da je u zadnjih sedam dana, usljed posljedica koronavirusa, preminulo čak 320 osoba, prenose Vijesti.ba. Također sve je veći prijem u bolnice, a veliki je i broj pacijenata na respiratorima.

 

ZADNJE VIJESTI IZ Bosna i Hercegovina

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision