Friday, 29. March 2024.
Unsko-sanski kanton 15° C Broken Clouds

29. Septembra. 2022. Sport
Očekivan start Reala u španskom prvenstvu, Musa nastavlja da briljira

Džanan Musa je nastavio sa dobrim izdanjima nakon osvojenog Superkupa Španije te je ponovo imao dvocifren učinak i bio je među najboljim u svom timu.

Domaći su odigrali vrlo dobru prvu četvrtinu koju su riješili u svoju korist rezultatom 20:17, ali su Kraljevi odgovorili na furiozan način u drugoj dionici.

Serijom 15:1 Real je stigao na prednost od 27:36, a na odmor su otišli gosti sa sigurnih 36:45 nakon što su drugih deset minuta dobili rezultatom 16:28.

Girona se u trećoj dionici uspjela približiti na -1 u nekoliko navrata, ali su ipak gosti bili pribraniji u ključnim minutama te su u odlučujućih deset minuta ušli sa +12.(57:69).

Domaćin je na startu posljednje dionice uspio prepoloviti zaostatak(70:76), ali na tri minute prije kraja Rodriguez na asistenciju Muse postiže trojku za 75:87 što je i prelomilo meč.

U završnim minutama Real je uspio sačuvati stečenu prednost bez obzira što su se domaći pokušavali vratiti svim silama za konačnih 88:94.

Musa je i u ovom meču na sjajan način iskoristio minutažu te je meč završio sa 15 poena. Dodao je još četiri asistencije. Na parketu je proveo nešto više od 28 minuta.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Hezonja koji je postigao čak 23 poena, Yabusele je dodao 17, a “vetarni” Llull i Rodriguez po 11 poena.

Kod Girone su se istgakli Taylor sa 22 poena te Marc Gasol koji je postigao jedan poen manje. Dvocifren sa 13 poena bio je i Miletić.