Sunday, 19. May 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Scattered Clouds

29. Novembra. 2018. Sport
Novi double-double učinak oporavljenog Jusufa Nurkića u pobjedi Portlanda
Trail Blazersi su do pobjede stigli zahvaljujući sjajnoj igri u trećoj četvrtini gdje su napravili razliku od čak 19 poena (40:21), a do pobjede ih je nosio dominantni Lillard koji je i ovaj meč završio kao najefikasniji igrač. Uz šut iz igre 13-22, Lillard je postigao 41 poen.

Jusuf Nurkić, koji se nakon povrede od prije tri dana uspio oporaviti, na terenu je proveo nešto manje od 34 minute, a u tom periodu postigao je 16 poena i dodao je pet asistencija i 13 skokova. Niko osim Nurkić nije ostvario dvocifren broj skokova u ovom meču, a treba reći da je bh. košarkaš imao i jedan šut za tri poena koji je pogodio.

Nakon ti uzastopna poraza, ovo je veoma važna pobjeda za Portland kojeg u sljedećem kolu očekuje susret protiv Denvera na domaćem terenu.

Iznenađujuću pobjedu upisala je ekipa Dallasa koja je na gostujućem parketu bila bolja od Houstona, a konačni rezultat glasio je 128:108 za Maverickse.

Od početka meča Dallas je bio bolji tim na terenu, sve vrijeme su imali i kontrolisali prednost, a nakon što je Houston odigrao dobru treću četvrtinu i najavio povratak u igru, Dallas je u posljednjoj dionici još jednom bio efikasan i nije dopustio Rocketsima da ugroze njihovu prednost.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Luka Dončić sa 20 poena, dok je kod domaćih Harden ubacio 25.