Saturday, 18. May 2024.
Unsko-sanski kanton 25° C Scattered Clouds

15. Marta. 2017. Sport
Nogometaši Juventusa i Leicester Cityja u četvrtfinalu Lige prvaka

Nogometaši Juventusa i Leicester Cityja plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

U revanš susretu osmine finala Juventus je u Torinu pobijedio Porto sa 1:0 (1:0), golom Paula Dybale u 42. minuti iz penala. Prethodno je crveni karton dobio igrač Porta Maximiliano Pereira, koji je rukom intervenisao na gol liniji nakon šuta Gonzala Iguaina. Juventus je ukupnim rezultatom 3:0 prošao među osam najboljih evropskih ekipa.

U drugom susretu današnjeg programa engleski prvak je sa 2:0 pobijedio Sevillu, koja je u prvom susretu ostavrila prednost 2:1. Strijelci za domaću ekipu bili su Wes Morgan u 27. i Marc Albrighton u 54. minuti. Španski tim je od 74. minute igrao bez Samira Nasrija, koji je dobio drugi žuti karton, nakon što je glavom udario Jamija Vardyja, nakon koškanja u igri.

Nastup u četvrtfinalu prošle sedmice su osigrurali Real Madrid, Bayern Munchen, Borussia Dortmund i Barcelona. Preostala dva učesnika četvrtfinala bit će poznata sutra nakon susreta Atletico Madrid – Bayer Leverkusen (4:2) i Monaco – Manchester City (3:5).

Žrijeb četvrtfinalnih parova obavit će se 17. marta u Nyonu.