Thursday, 16. May 2024.
Unsko-sanski kanton 14° C Broken Clouds

13. Juna. 2018. Sport
Nogometašice BiH u Zenici poražene od slabašnog Kazahstana
Prvu priliku imala je Lidija Kuliš već u 4 minuti kada je šutirala sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola.

Mejrema Medić je nakon dodavanja Kuliš u 17 minuti uspjela da stvori sebi poziciju za šut iskosa sa lijeve strane protivničkog šesnaesterca, ali nije zahvatila loptu na najbolji način i ona je završila u rukama golmanice Kazahstana Oksane Zheleniyak.

Gošće do prednosti dolaze u 33 minuti. Kamila Kulmagambetova je izvela slobodan udarac sa lijeve strane, a Amira Spahić je glavom sa peterca preusmjerila loptu u sopstvenu mrežu za 0:1.

U drugom poluvremenu bh. tim je imao blagu terensku inicijativu i bolji posjed lopte, ali bez pravih prilika za pogodak. Tek je u 69 minuti Milena Nikolić krenula ka golu Kazahstanki, ali je Zhelenyak na vrijeme istrčala istrčala ispred svog gola i spriječila našu napadačicu da šutira.

Kazahstan je u 74 minuti udvostručio prednost kada je Yekaterina Babshuk lob udarcem sa oko 25 metara poslala loptu u mrežu Envere Hasanbegović.

U sudijskoj nadoknadi je Alisa Spahić dva puta pokušala sa distance, ali je u oba navrata poslala loptu preko gola i to su bile posljednje prilike na utakmici.

BiH kvalifikacije završava 4. septembra kada će gostovati u Rusiji.