Četvrtak, 20. Avgusta 2020.
Unsko-sanski kanton 11° C Light Rain

20. Avgusta. 2020. Sport
Nezaustavljivi Bayern pobijedio Lyon i zakazao spektakularno finale s PSG-om

Nogometaši Bayerna plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su večeras na stadionu “Jose Alvalade” u Lisabonu pobijedili Lyon rezultatom 3:0. U nedjeljnom finalu snage će odmjeriti s PSG-om.

Konačni rezultat nije se mogao naslutiti nakon prvih 17 minuta utakmice budući da je Lyon promašio dvije zaista odlične šanse za gol. Prvu priliku imali su već u 4. minuti kada su Bavarci izgubili loptu na centru, odlična lopta je došla u noge Depayu koji izbija ispred Neuera i zaobilazi ga, ali je otišao previše u stranu i pucao kraj gola.

Do kraja meča gledali smo dosta jalove napada Lyona, a sudija je zbog ofsajda u 80. minuti poništio gol Coutinhu. Na kraju je Lewandowski lijepim golom na asistenciju Kimmicha zapečatio prolaz Bavaraca u finale.

Bayern će u finalu Lige prvaka igrati protiv PSG-a, a ova utakmica na rasporedu je u nedjelju s početkom od 21 sat.