Thursday, 18. December 2025.
Unsko-sanski kanton 6° C Clear Sky
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

22. Juna. 2016. Svijet
Nekoliko sati do historijskog referenduma, pristaše izlaska Britanije iz EU u blagoj prednosti

KAMPANJA za izlazak Velike Britanije iz Europske unije ima jedan postotni bod prednosti pred suprotnim taborom, koji zagovara ostanak, uoči referenduma u četvrtak, pokazalo je ispitivanje javnog mišljenja koje je objavila tvrtka Opinium u srijedu.

Rezultati ankete su pokazali da 45 posto ispitanika podržava izlazak, dok je za ostanak 44 posto.

U ranijoj anketi Opiniuma, objavljenoj u subotu, dva su tabora bila izjednačena s 44 posto na temelju ispitivanja provedenog između 14. i 16. lipnja.

Očekuje se da će kasnije u srijedu biti objavljena još tri ispitivanja javnog mišljenja.

Britanci u četvrtak 23. lipnja glasaju na referendumu o budućnosti svoje zemlje u Europskoj uniji.

Premijer David Cameron rekao je da će rezultat biti obvezujući i da neće biti drugog referenduma. Neki su drugi političari, međutim, naznačili da bi mogli tražiti još jedan plebiscit nakon nekoliko godina ako rezultat u četvrtak bude tijesan.

Oko 45 milijuna ljudi ima pravo glasa na “Referendumu o budućnosti Ujedinjenoj Kraljevstva u Europskoj uniji”.

Britanci su zadnji referendum o svojim odnosima s EU-om održali 1975. kada je 67 posto birača odlučilo da želi ostati u tadašnjem zajedničkom tržištu.

ZADNJE VIJESTI IZ Svijet

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision