Saturday, 18. May 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Clear Sky

17. Novembra. 2018. Sport
NBA liga: Sjajni Nurkić upisao novi double-double učinak, Musi minuta u pobjedi Netsa

Košarkaši Minnesote Timberwolvesa pobijedili su u Minneapolisu ekipu Portland Trail Blazersa rezultatom 112:96.

Timberwolvesi su tako upisali i treću uzastopnu pojedu u posljednje tri utakmice koje u i igrali na svom parketu, dok očito Blazersima ne ide igra u gostima budući da su nakon niza pobjeda kući uslijedila dva poraza.

Već od samog početak domaći su nametnuli svoj ritam i praktično se odlijepili na dovoljnu prednost, koju su uspješno branili sve do kraja meča.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Kanađanin Wiggins, koji je postigao 23 poena i imao pet skokova, a odličan je bio i Rose sa 17 poena, šest asistencija i sedam skokova. U redovima Portlanda najefikasniji je bio McCollum s 18 poena.

Sjajni bh. košarkaški reprezentativac Jusuf Nurkić upisao je novi double-double učinak. Postigao je 13 poena i upisao 11 skokova za svega 23 minute koliko je dobio za igru.

I drugi bh. reprezentativac koji igra u najjačoj ligi na svijetu, Džanan Musa je igrao sinoć. Doduše na parketu je proveo svega 59 sekundi i za to vrijeme je uspio uputiti jedan neuspješan šut u pobjedi Brooklyn Netsa nad Washington Wizardsima (115:104).