Tuesday, 7. May 2024.
Unsko-sanski kanton 16° C Moderate Rain

9. Augusta. 2015. Sport, Vijesti
Navijači Chelseaja ismijali Courtoisa: Begović je pravi izbor

Chelsea je jučer remizirao protiv ekipe Swansea na otvaranju Premiershipa, a na udaru navijača našao se golman Thibaut Courtois koji je označen kao glavni krivac za loš početak nove sezone.

Courtois je u 54. minuti skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton. Na gol je stao najbolji bh. golman Asmir Begović koji nije uspio odbraniti jedanaesterac. Ipak, imao je nekoliko dobrih intervencija, a utakmica je završena rezultatom 2:2.

Navijači Chelseaja su na Twitteru ismijali Courtoisa nakon njegove intervencije u drugom poluvremenu, a neki su čak prozvali trenera Josea Mourinha zašto je dozvolio odlazak Petra Cecha. Drugi pak smatraju da je Begović najbolji izbor za “jedinicu” u Chelseaju. “Po onome što sam vidio danas, u sigurnim smo rukama bez Courtoisa”, napisao je jedan navijač.