Saturday, 20. April 2024.
Unsko-sanski kanton 2° C Broken Clouds

18. Januara. 2022. Sport
Najbolja partija bh. selekcije: Hrabri Zmajevi ipak poraženi od Španije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Španije u okviru trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva koje se održava u Mađarskoj i Slovačkoj. Španija je slavila rezultatom 28:24.

Bh. selekcija je fantastično otvorila susret i konstantno imala prednost, pretežno od jednog gola u prve dvije trećine prvog poluvremena. Borbenost i sjajni Benjamin Burić na golu našoj selekciji donosili su sigurne golove, ali i dobru odbranu.

Perić, Karačić i Prce bili su fantastični u prvih 20-tak minuta susreta i na muke stavljali odbranu velikana Španije.

A poslije 20. minute prvog poluvremena bh. selekcija je zaigrala još bolje i povećavala svoju prednost na dva, tri gola razlike. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 14-12 u korist bh. rukometaša.

U drugom poluvremenu Španija je zaigrala bolje i uspjela istopiti prednost bh. rukometaša. Na kraju su favorizovani Španci slavili pobjedu rezultatom 28:24.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Karačić sa 6 postignutih golova, pratio ga je Perić i Herceg sa 4, Prce 3. U redovima Španije istakao se Marcelo sa sedam golova, pratili su ga Figueras sa 3, Coloma i Yeregui također sa po tri gola.

Golman bh. reprezentacije Benjamin Burić proglašen je za igrača utakmice.

Treba naglasiti da je ova utakmica bila oproštajna za dugogodišnjeg Nikolu Prcea, koji je pružio zaista sjajne godine u dresu reprezentacije BiH.