Unsko-sanski kanton 13° C Light Rain

25. Oktobra. 2018. Sport
Musa ubacio dva poena, Dončić briljirao, Curry demolirao Čarobnjake

Uzbudljiva noć u NBA ligi

Bh. košarkaški reprezentativac Džnan Musa sinoć je ponovo dobio priliku za igru u dresu svog Brooklyn Netsa.

Njegova ekipa je gostovala kod Cleveland Cavaliersa, a Musa je na parketu proveo oko četiri minute te je za to vrijeme postigao dva poena uz šut iz igre 1 od 2. Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Russell sa 18 poena, dok je Harris dodao dva manje. Kod domaćih su Clarkson, Sexton i Love ubacili po 14 koševa.

Od zanimljivijih utakmica izdvojit ćemo onu u Atlanti gdje su Dallas Mavericksi imali čak 26 poena prednosti početkom drugoe četvrtine, ali su sve uspjeli da prokockaju te su susret izgubili sa 111:104. Ponovo je briljirao u dresu ekipe iz Texasa Luka Dončić koji je ubacio čak 21 poen uz devet skokova i dvije asistencije.

Treba reći i to da su Los Angeles Lakersi konačno ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni, a stradali su Phoenix Sunsi koji su na domaćem terenu izgubili 131:113. Najefikasniji kod Lakersa je bio Stephenson sa 23 poena, osam skokova i asistencija, a King James je imao učinak od 19 poena, 10 asistencija i sedam skokova.

Golden State Warriorsi su pregazili Washington Wizardse na domaćem terenu sa čak 144:122, a briljirao je Steph Curry. Sjajni playmaker je ubacio čak 51 poen uz 11 postignutih trojki iz 16 pokušaja. Sjajan je bio i Kevin Durant sa 30 poena.

Kada su u pitanju regionalni košarkaši spomenimo da je Neman ja Bjelica u pobjedui Sacramento Kingsa protiv Memphis Grizzliesa ubacio 11 poena i Bogdanović u trijumfu Indiane sedam, Šarić u porazu Philadelphije 15.