Saturday, 18. May 2024.
Unsko-sanski kanton 10° C Clear Sky

5. Februara. 2019. Sport
Musa igrao za Brooklyn i postigao četiri poena, meč protiv Bucksa gledao Bill Clinton
Netsi su malo bolje otvorili meč i stigli su u prednost na početku susreta, ali sredinom prve četvrtine Milwaukee je stigao do vodstva koje je trajalo sve do kraja utakmice. Nakon prve dionice Bucksi su imali prednost od šest poena, a iako su sredinom druge četvrtine imali i 16 poena prednosti, na poluvrijeme su otišli s vodstvom od 51:42.

Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini u kojoj je Milwaukee stigao do ubjedjlive dvocifrene prednosti (87:62), a takav rezultat ostavio je prostora treneru Netsa da u igru ubaci Džanana Musu.

Musa je na terenu proveo nešto manje od osam minuta, a za to vrijeme je upisao četiri poena i jedan skok. Bh. košarkaš je imao šut iz igre 2-6 s tim da je promašio sva tri pokušaja za tri poena, a treba reći da je za osam provedenih minuta na terenu izgledao poprilično razigrano i da je u tom periodu bio jedan od najagilnijih igrača Brooklyna.S obzirom na to da u Razvojnoj NBA ligi igra sjajno, Musa se sasvim sigurno može nadati pozivu i na neke od narednih utakmica Netsa.

Meč između Brooklyna i Milwaukeea posmatrao je i bivši američki predsjednik Bill Clinton.Još jednu maestralnu partiju odigrao je James Harden koji je ubacio 44 poena protiv Phoenixa u pobjedi Houstona rezultatom 118:110, a vrijedi izdvojiti i domaću pobjedu Detroita protiv Denvera rezultatom 129:103.