Friday, 3. May 2024.
Unsko-sanski kanton 11° C Light Rain

11. Decembra. 2018. Sport
Maestralna partija Jokića u pobjedi Denvera, solidan učinak Dončića protiv Orlanda
Dallas je na svom terenu bio bolji od Orlanda i do pobjede su stigli bez većih problema. Mavericksi su vodili od samog početka, kako je vrijeme odmicalo tako je i njihova prednost rasla, a pitanje pobjednika odlučeno je u 3. četvrtini kada su se odvojili na 20 poena razlike i do kraja su mirno sačuvali prednost.

Dallas je do pobjede nosio Barnes koji je ubacio 19 poena, čime je bio i najefikasniji igrač meča, a kod Orlanda najviše je ubacio Simmons (18). Luka Dončić na parketu je proveo oko 25 minuta, a za to vrijeme je ubacio sedam poena, imao je devet asistncija i 11 skokova.

Izuzetno važnu pobjedu na domaćem terenu upisao je Devenr koji je sa 105:99 porazio Memphis, a do novog trijumfa u sezoni iz snova za Nuggetse nosio ih je Nikola Jokić koji je za 38 minuta ubacio 27 poena uz šest asistencija i 12 skokova.

Aktuelni NBA prvak ekipa Golden Statea pobijedila je Minnesotu na svom terenu rezultatom 116:108. Curry je ubacio 38 poena, pratio ga je Thompson sa 26 i Durant sa 22 ubačena poena.

U posljednjem meču večeri LA Lakersi su u Staples centru bili bolji od Miamija, što je 17. pobjeda LeBronea i društva u ovoj sezoni. S ovom pobjedom Lakersi su ostali na petoj poziciji Zapadne konferencije. Najefikasniji u redovima pobjedničkog tima bio je Kuzma koji je ubacio 33 poena, a pratio ga je LeBron sa 28 ubačenih poena.