Tuesday, 14. May 2024.
Unsko-sanski kanton 15° C Light Rain

3. Januara. 2019. Sport
Luka Dončić nosio Dallas do gostujuće pobjede kod Charlottea, važan trijumf Bostona
Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će Dallas doći do sigurne pobjede. Prvu četvrtinu Mavericksi su riješili u svoju korist rezultatom 42:26, a do poluvremena nastavili su s efikasnom igrom u napadu i na pauzu su otišli s prednošću od 24 poena razlike.

Da se Hornetsi ne mogu vratiti u meč, bilo je jasno na početku drugog poluvremena kada je Dallas nastavio s dobrom igrom u napadu ne dozvolivši protivniku da u bilo kojem trenutku ugrozi njihovu prednost, a na kraju su upisali pobjedu s velikih 38 razlike.

Najbolji pojedinac u pobjedničkoj ekipi opet je bio Luka Dončić koji je za 22 minute na parketu postigao 18 poena, imao je četiri asistencije i deset skokova. Pratio ga je Jr. Smith sa 18 poena i sedam asistencija, a 17 poena ubacio je i Barnes.

Važnu pobjedu upisala je ekipa Bostona koja je u svom TD Gardenu porazila Minnesotu rezultatom 115:102, a do pobjede ih je nosio Hayward koji je za 32 minute ubacio 35 poena. Wiggins je u gostujućem timu postigao 31 poen.

Sjajni Joel Embiid nosio je Philadelphiju do gostujuće pobjede protiv Phoenixa rezultatom 132:127. Embiid je postigao 42 poena uz 18 skokova, dok je na drugoj strani Booker ubacio 37 poena.