Četvrtak, 28. Novembra 2019.
Unsko-sanski kanton 4° C Clear Sky

28. Novembra. 2019. Sport
Liverpool i Napoli remizirali na Anfieldu, pobjede Salzburga i Ajaxa
Napoli je senzacionalno poveo u 21. minuti kada je Mertens matirao Alissona i to je ujedno bio jedini šut u okvir gola Redsa na susretu.

Nakon tog pogotka Liverpool je konstantno napadao, a to se Redsima isplatilo 65. minuti kada je Milner izveo korner s desne strane, a Lovren je glavom pogodio za konačnih 1:1.

Salzburg je slavio na gostovanju kod Genka rezultatom 4:1 i nastavio je veliku borbu za jedno od prva dva mjesta. Pogotke za austrijeskog prvaka su postigli Daka (43.), Minamino (54.), Hwang (69.) i Haaland (87.), dok je počasni pogodak za domaću ekipu postigao Samata (85.).

U posljednjem kolu grupe E Napoli će dočekati Genk i pobjedom bi prošao dalje, dok će Salzburg ugostiti Liverpool. Austrijanci bi pobjedom prošli dalje, dok ostali ishodi vode Redse među 16 najboljih.

U grupi H Ajax je pogocima Ziyecha (2.) i Promesa (59.) savladao Lille u gostima i preuzeo je prvo mjesto na tabeli nakon što su ranije danas Valencia i Chelsea podijelili bodove odigravši rezultatom 2:2.

Ajax će u posljednjem kolu dočekati Valenciju i ukoliko ostane neporažen proći će dalje, dok će to isto poći za rukom Chelseaju ukoliko savlada Lille kod kuće.