Sunday, 19. May 2024.
Unsko-sanski kanton 21° C Broken Clouds

29. Novembra. 2018. Sport
Liga prvaka: Napoli savladao Crvenu zvezdu, PSG bolji od Liverpoola, Borussia prošla u nokaut fazu

Grupa A

Borussia Dortmund je dočekala Club Brugge i razočarala je svoje navijače remiziravši rezultatom 0:0. Domaćin je dominirao tokom čitavog meča, stvorio je mnoštvo šansi, ali Marco Reus i društvo nisu imali svoju večer i susret je završen podjelom bodova. Ipak, i bod je bio dovoljan Borussiji da prođe dalje.

Ranije danas Atletico Madrid je savladao Monaco sa 2:0 i prošao u osminu finala.

Grupa B

Barcelona, koja je već ranije osigurala plasman dalje, je gostovala kod PSV-a i slavila je rezultatom 2:1. Lionel Mesi je u 61. minuti napravio dar-mar između šest igraća domaće ekipe i pogodio je za 1:0, a potom je u 70. minuti asistirao iz slobodnog udarca za Gerarda Piquea koji uz dosta sreće pogađa za 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Luuk de Jong u 83. minuti susreta.

Tottenham je pobijedio Inter s minimalnih 1:0 i izjednačio se bodovno sa Nerazzurrima na tabeli, te će odluka o putniku za osminu finala biti donesena u posljednjem kolu. Pogodak odluke postigao je rezervista Christian Eriksen 10 minuta prije kraja susreta.

Grupa C

PSG je savladao Liverpool rezultatom 2:1 i na taj način je totalno zakomplikovao borbu za osminu finala. Juan Bernat je u 13. minuti nakon velike greške gostujuće odbrane pogodio za 1:0, a Neymar je u 37. minuti povisio na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Milner iz penala u 45+1. minuti susreta.

Napoli je bez problema pobijedio Crvenu zvezdu rezultatom 3:1. Marek Hamšik je u 11. minuti doveo domaću ekipu u vodstvo, a u 33. Dries Mertens je povisio na 2:0. Mertens je svoj drugi pogodak na meču postigao u 52. minuti susreta za 3:0, a počasni pogodak za beograsku ekipu postigao je El Fardou Ben u 57. minuti susreta.

Grupa D

Porto je dočekao Schalke i slavio je sa 3:1. Obje ekipe su već prošle dalje, te je susret imao samo značaj kada je u pitanju prvo mjesto. Ono je pripalo Portu koji je slavio pogocima Edera Militaoa u 52., Jesusa Corone u 55. i Mousse Marege u 90+4. minuti meča, dok je počasni pogodak za goste postigao Nabil Bentaleb iz penala u 88. minuti susreta.

Ranije danas Lokomotiv je u Moskvi savladao Galatasaray rezultatom 2:0.