Friday, 17. May 2024.
Unsko-sanski kanton 14° C Broken Clouds

19. Oktobra. 2016. Sport
Liga prvaka: Lesteri dalje “savršen, pobjeda Juventusa u Lionu

Sinoć su odigrane utakmice Lige prvaka u grupama E, F, G i H, a noć su obilježile teške pobjede Juventusa i Sevilje, te ostanak Lestera u “savršenom skoru”, jer i nakon još jednog kola ima sve pobjede.

Grupa H: Juventus i Sevilja ostvarili minimalne pobjede

Nogometaši Juventusa i Sevilje zabilježili su minimalne pobede u gostima, u trećem kolu Lige šampiona i tako ostale na diobi prvog mjesta.

Juventus je pobijedio Lion sa 1:0, a Sevilja je istim rezultatom savladala zagrebački Dinamo.

Lion je mogao da povede u 35. minutu, ali je Aleksandr Lakazet promašio penal. Juventus je došao do pobjede iako je u 54. minutu ostao sa 10 igrača, pošto je Mario Lemina dobio drugi žuti karton.

Gol je postigao Huan Kvadrado u 76. minutu, kada je primio sjajan pas Danija Alveša i iz šesnaesterca savladao Antonija Lopesa.

Sevilja je potpuno dominirala u Zagrebu, ali je postigla samo jedan gol, Samira Nasrija u 37. minutu.

Juventus i Sevilja sada imaju po sedam bodova, ali torinski tim ima bolju gol razliku. Lion je ostao na tri boda, dok Dinamo nema nijedan bod, a nije postigao do sada nijedan pogodak, tako da ima gol-razliku 0:8.

Grupa E: Dva remija, Monako na vrhu

Obje večerašnje utakmice Grupe E završene su neriješeno, od čega je najveću korist imao Monako, koji je odigrao 1:1 protiv CSKA u Moskvi i tako zadržao prvo mjesto na tabeli.

Bajer i Totenhem odigrali su 0:0 u Leverkuzenu. Situacija u grupi i dalje je izjednačena: Monako ima pet bodova, Totenhem četiri, Leverkuzen tri, a CSKA dva.

Rivali u Moskvi su odigrali zanimljiv meč. Domaćin je poveo pogotkom Lasine Traorea u 34. minutu, ali je dobar dio posla završio srbijanski reprezentativac Zoran Tošić, koji je ušao u šesnaesterac, prevario odbranu gostiju i šutirao u suprotni ugao gola. Golman Daniel Subašić je sjajno odbranio, ali se lopta odbila do reprezentativca Obale Slonovače, koji je samo proslijedio u mrežu.

Monako je izjednačio iz još jednog odbitka. Gvido Kariljo je u 87. minutu pucao, golman je odbio loptu do Bernarda Silve, koji je mirno sproveo u mrežu za izjednačenje.

Totenhem je u Leverkuzenu imao tri dobre šanse u prvom poluvremenu, a u drugom je Bajer napadao, ali nijedna ekipa nije uspjela da postigne gol.

Grupa G: Lester i dalje savršen, na korak od osmine finala

Nogometaši Lestera ostvarili su i treću pobjedu u Ligi šampiona, pošto su na svom stadionu sa 1:0 savladali Kopenhagen u trećem kolu Grupe G.

Strelac je bio Rijad Marez u 40. minutu.

Lester je ubjedljivo prvi sa svih devet bodova i gol razlikom 5:0. Slijede ga Kopenhagen i Porto sa po četiri, dok je Klub Briž posljednji bez boda.

Klub Briž je na svom stadionu propustio priliku da osvoji prve bodove, pošto je vodio protiv Porta, ali je na kraju poražen sa 2:1.

Briž je vodio od 12. minuta pogotkom Jela Fosena. Izjednačio je Migel Lajun u 68. minutu, a konačan rezultat je postavio Andre Silva, u 93. iz penala.

Porto će u sljedećem kolu dočekati Briž 2. novembra, kada će se u Danskoj sastati i Kopenhagen i Lester.

Grupa F: Novi ubjedljiv poraz Legije

Nogometaši Legije doživjeli su novi ubjedljiv poraz u Ligi šampiona, ali su postigli prvi gol u trećem kolu Grupe F.

Legija je izgubila od Reala u Madridu sa 5:1, a jedini gol za klub iz Poljske postigao je srbijanski nogometaš Miroslav Radović.

Real je vodio 2:0 golom Gereta Bejla i autogolom Tomaša Jodlovjeca, kada je Radović postigao pogodak iz penala, koji je nad njim napravio Danilo.

Ipak, to je bilo sve što je Legija uradila, pa je Real golovima Marka Asensija, Lukasa Vaskesa i Alvara Morate zabilježio ubjedljiv trijumf.

Real ima sedam bodova, koliko i prvoplasirana Borusija Dormund, koja je sa 2:1 kao gost pobijedila Sporting iz Lisabona.

Borusija je na poluvremenu imala dva pogotka prednosti, golovima Pjer-Emerika Obamejanga i Julijana Vajgla, a konačan rezultat postavio je Bruno Sesar.

Sporting je treći na tabeli Grupe F sa tri boda, dok je Legija ubjedljivo posljednja sa gol-razlikom 1:13.