Wednesday, 15. May 2024.
Unsko-sanski kanton 10° C Scattered Clouds

3. Novembra. 2016. Sport
Liga prvaka /Legiji bod u drami protiv Reala, remi Juventusa i Lyona u Torinu

Utakmicama u grupama E, F, G i H kompletirano je 4. kolo grupne faze Lige prvaka. S novom pobjedom Borussia Dortmund je izborila plasman u nokaut fazu ovog takmičenja. Ona se pridružila Paris Saint-Germainu, Arsenalu, Bayern Minhenu i Atletico Madridu u nokaut fazi.

Grupa E

Monaco – CSKA 3:0

Francuski predstavnik je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu, a Akinfejev ponovo nije uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom. U 13. minuti mrežu gostiju iz Moskve je zatresao Germain. U 29. minuti prednost Kneževa je udvostručio Falcao, a Kolumbijac je svoj drugi pogodak upisao u 41. minuti susreta za konačnih 3:0.

Tottenham – Bayer Leverkusen 0:1

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a po priliku su propustili Eriksen za domaćina u 33. i Chicharito za goste u 43. minuti. Najbolju priliku za Spurse imao je Walker u 60. minuti kada je izašao sam na Lena, ali je bio neprecizan. Nakon što je Lloris sjajno odbranio Chicharitu udarac u 61. minuti, u 65. su gosti poveli. Nakon gužve u šesnaestercu domaćina najbolje se snašao Kampl i donio tri boda gostima iz Leverkusena.

Grupa F

Borussia Dortmund – Sporting 1:0

Ekipa iz Dortmunda, iako desetkovana povredama, uspjela je savladati Sporting i obezbijediti plasman u osminu finala Lige prvaka. U 12. minuti Ginter je ubacio loptu, a Ramos glavom pogađa gornji desni ugao Rui Patricijevog gola. Dortmund je mogao povesti sa 2:0 u 34. minuti, no Pulišić je zatresao samo prečku. U drugom poluvremenu domaćin je kontrolisao igru i zasluženo slavio.

Legia – Real Madrid 3:3

Početak susreta u Varšavi, koji se igrao pred praznim tribinama, nije nagovještavao pravu dramu. Već u prvoj minuti Bale je iz voleja pogodio desne rašlje Malarzovog gola. Golman Legije je potom u nekoliko navrata sjajno intervenisao, no bio je nemoćan u 35. minuti kada je Bale asistirao Benzemi za 2:0. Do kraja poluvremena Odjidja-Ofoe je u 40. minuti pogodio za 1:2, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Legija je izjednačila u 58. minuti kada je Radović matirao Navasa nakon solo prodora, ali pravi šok za Kraljeve tek je uslijedio u 83. minuti kada nakon jednog kontranapada Moulin postiže pogodak sa dvadesetak metara od stativu za vodstvo poljske ekipe 3:2. Real je ipak uspio brzo izjednačiti preko Kovačića u 85. minuti, no do kraja meča nije uspio doći do pobjede iako je Vasquez u posljednjim sekundama meča pogodio prečku.

Grupa G

Kopenhagen – Leicester City 0:0

Aktuelni prvak Engleske Leicester City i dalje ne zna kako je primiti pogodak u Ligi prvaka, ali nakon maksimalne tri pobjede u dosadašnjem dijelu grupne faze, nije uspio slaviti u gostima protiv Kopenhagena (0:0).

Leicester će na eventualnu ovjeru plasmana u nokaut fazu morati da čeka naredno kolo i domaći meč protiv Club Bruggea kada će možda i bod biti dovoljan za plasman, dok bi pobjeda sigurno odvela Lisice među 16 najboljih timova Evrope.

Porto – Club Brugge 1:0

Porto je nakon remija i poraza na otvaranju grupne faze sa dvije pobjede nad Club Bruggeom stigao do brojke od sedam bodova u grupnoj fazi.

Portugalci su kod kuće golom Silve u 37. minuti savladali Brugge, a od kraja imaju gostovanje Kopenhagenu i okršaj protiv Leicestera na domaćem terenu.

Grupa H

Sevilla – Dinamo Zagreb 4:0

Sevilla je golovima Vietta (31’), Escudera (66’), N'Zonzija (80’) i Ben Yeddera (87’) ubjedljivo slavila protiv Dinama iz Zagreba (4:0) koji je ostao na posljednjem mjestu u grupi bez ijednog boda i bez ijednog postignutog gola.

Juventus – Lyon 1:1

Juventus je ponovo podijelio bodove sa Lyonom (1:1), a ovaj put kod kuće i sada je na drugom mjestu iza Seville.

Stara dama je povela golom HIguaina iz penala u 13. minuti, a konačnih 1:1 donio je Tolisso u 85. minuti.Miralem Pjanić je igrao do 68. minute za Juve kada ga je zamijenio Alex Sandro.