Wednesday, 24. April 2024.
Unsko-sanski kanton 6° C Overcast Clouds

9. Marta. 2021. Sport
Liga prvaka: Juventus dočekuje Porto, Dortmund ekipu Sevilje

Fudbaleri Juventusa dočekuju večeras ekipu Porta u revanš meču osmine finala Lige prvaka, dok će Borusija Dortmund ugostiti Sevilju.

Porto ima prednost od 2:1 iz prve utakmice u Portugalu.

Navijače Juventusa uoči revanša ohrabruje povratak Alvara Morate u formu. Morata je na posljednje dvije utakmice postigao tri gola, uključujući i pogodak u pobjedi protiv Lacija (3:1) za vikend.

Morata je postigao šest golova u ovoj sezoni Lige prvaka, dva više od Kristijana Ronalda koji je za vikend dobio prijeko potreban odmor. On je u meču s Lacijom odigrao samo posljednjih 20 minuta i trebalo bi da bude svjež za večerašnji susret.

Trener Juventusa Andrea Pirlo se nada da će se se Đordjo Kjelini i Matejs de Liht oporaviti na vrijeme, dok su van stroja i dalje Paulo Dibala i Rodrigo Bentakur.

Porto, takođe, ima problem s povrijeđenim igračima među kojima je i defanzivac Pepe.

Borusija Dortmund je u prvom meču protiv Sevilje slavila sa 3:2, uz dva gola Erlinga Halanda.

Međutim, Dortmund je tokom vikenda izgubio od Bajerna iz Minhena sa 4:2, što bi moglo da ostavi traga na njemački tim, dok je Haland u 60. minutu napustio teren zbog povrede.

Na drugoj strani, Sevilja je u velikim problemima pošto je od meča u Njemačkoj izgubila tri od četiri utakmice, a posljednji od Elčea koji se bori za opstanak u Primeri.

Obje utakmice igraju se večeras od 21.00.