Saturday, 27. July 2024.
Unsko-sanski kanton 15° C Clear Sky

9. Novembra. 2023. Sport
Liga prvaka: Copenhagen u fenomenalnoj utakmici srušio United (4:3), Kane odveo Bayern u nokaut fazu

Kompletirano je četvrto kolo grupne faze nogometne Lige prvaka u grupama A i B. Nevjerovatan meč smo gledali u Danskoj, gdje je domaći Copenhagen savladao Manchester United (4:3), a Bayern je pobjedom nad Galtasarayem (2:1) osigurao nokaut fazu.

United je išao ka pobjedi na Parkenu iako je dugo igrao s igračem manje, ali Danci su u nevjerovatnom finišu napravili fantastičan preokret.

Sjajno je United otvorio susret i na krilima Hojlunda, koji je pogađao u 3. i 28. minuti, stigao je do vodstva od 2:0.

Trenutak koji mijenja tok utakmice vidjeli smo u 42. minuti, kada Rashford užasno startuje na igrača Copenhagena Jelerta i dobija crveni karton. Jelert je u toj situaciji imao sreće da mu noga nije slomljena…

Tri minute poslije Elyounnousi smanjuje na 1:2, a pošto je tokom prvog dijela na teren utrčao i navijač sa zastavom Palestine te je bilo i mnogo prekida, poluvrijeme je produženo za čak 13 minuta,.

U devetoj minuti nadoknade je Maguire igranjem rukom skrivio jedanaesterac, koji sigurno izvodi Goncalves i poravnava na 2:2.

United je igrao dobro uprkos brojčanoj inferiornosti u nastavku, a u 68. minuti mu je dosuđen penal koji u gol pretvara Bruno Fernandes za 3:2.

Copenhagen je uspio da uzvrati udarac u 83. minuti, kada Lerager pogađa na ubačaj Falka za 3:3, a pobjedu Dancima u 87. minuti donosi Bardghji, koji postavlja konačnih 4:3.

U drugom meču ove grupe Bayern je s 2:1 savladao Galatasaray i dva kola prije kraja je osigurao nokaut fazu.

Pobjedu je Bavarcima donio Harry Kane golovima u 80. i 86. minuti, a poraz Galate samo je u nadoknadi ublažio Bakambu.

U grupi A je Arsenal na svom Emirates stadionu stigao do sigurne pobjede. Od početka su Topnici dominirali, a u uvodnim minutama se još jednom obrukao Kai Havertz, koji s pet metara neometan očajno šutira glavom.

No, u 29. minuti su Topnici stigli do vodstva iz jako lijepe i jednostavne akcije. Saka je na kraju ubacio, a Trossard pogodio za 1:0.

Do kraja prvog dijela nije bilo golova, a u 64. minuti je Saka povisio na 2:0 i osigurao Arsenalu miran finiš susreta.

Bayern je lider grupe A s 12 bodova i osigurao je nokaut fazu, iza su Copenhagen i Galatasaray s po 4 boda, a United je posljednji s 3.

U grupi B je Arsenal na vrhu s 9 bodova, Lens i PSV imaju po 5, a na začelju je Sevilla s 2.