Sunday, 19. May 2024.
Unsko-sanski kanton 23° C Overcast Clouds

5. Marta. 2019. Izdvojeno, Sport
Liga prvaka: Borussia protiv Tottenhama, Real domaćin Ajaxu

Večeras su na rasporedu dvije revanš utakmice osmine finala Lige prvaka u fudbalu. Borussia će u Dortmundu ugostiti Tottenham, dok će aktuelni evropski prvak Real Madrid na Santiago Bernabeu igrati protiv Ajaxa.

U prvoj utakmici prije tri sedmice Real je u Amsterdamu pobijedio ekipu Ajaxa sa 2:1 golovima Karima Benzeme i Marca Asensija, a strijelac jedinog pogotka za Holanđane bio je Hakim Ziyech.

“Kraljevski klub” je do pobjede došao u samoj završnici golom Asensija u 87. minuti na asistenciju Carvajala, a Ajaxu je u tom meču poništen pogodak nakon prve intervencije VAR tehnologije u Ligi prvaka.

Tottenham je na Wembleyju ubjedljivo savladao Borussiju sa 3:0 i stekao veliku prednost uoči večerašnjeg revanša u Dortmundu. Svi golovi su viđeni u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Heung-min Son u 47, Jan Vertonghen u 83. i Fernando Llorente u 86. minuti.

Vodeći se pravilom da Nijemce nikada ne treba otpisivati, u Borussiji se nadaju da će uz podršku navijača na Westfalenu ponoviti performans iz ovosezonske grupne faze Lige prvaka kada su sa 4:0 deklasirali Atletico Madrid, tim poznat po čvrstoj i neprobojnoj odbrani.

U ekipu Borussije vraća se oporavljeni Marco Reus, dok će u početnom sastavu Tottenhama zaigrati Harry Kane koji je propustio prvi meč zbog povrede.

Sve utakmice osmine finala LP igraju se u terminu od 21:00 sati.