Saturday, 18. May 2024.
Unsko-sanski kanton 21° C Broken Clouds

28. Septembra. 2016. Sport
Liga prvaka: Borussia i Real podijelili bodove, Juventus savladao Dinamo na Maksimiru

U utorak navečer su odigrane utakmice 2. kola Lige prvaka u grupama E, F, G i H, a najviše pažnje je privukla utakmica u Dortmundu, između Borussije i Real Madrida.

U okviru grupe F, UEFA-ine Lige prvaka Borussia Dortmund je u veoma neizvjesnom meču igrala neriješeno 2:2 protiv Real Madrida, a novajlija je u najprestižnijem klupskom takmičenju na svijetu Leicester zabilježio svoju drugu pobjedu.

Nogometaši Juventusa i Koebenhavna ostvarili su najubjedljivije pobjede u prvih osam susreta 2. kola  Lige prvaka. Juventus je na Makismiru protiv zagrebačkog Dinama slavio sa 4:0, a istim rezultatom Koebenhavn je na domaćem terenu bio bolji od Buggea.

Italijanski prvak poveo je golom bh. reprezentativca Miralema Pjanića u 24. minuti, a u strijece su se još upisali Gonzalo Higuain (31.), Paulo Dybala (57.) i Dani Alves (85.).

Pjanić je u poluvremenu ostao u svlačionici  zbog povrede, a još još uvijek se ne zna koliko je ozbiljna njegova povreda.

Sigurno pobjedu sa 2:0 ostvarili su i nogometaši Sportinga nad ekipom Legije iz Varšave.

U najinteresantnijm susretima večeri branilac naslova Real Madrid u Dortmundu je remizirao sa Borussiom 2:2, dok je engleski prvak Leicester City na domaćem terenu pobijedio  Porto sa 1:0. Istim rezultatom okončan je i susret Sevilla – Olympique Lyon.

Uz Juventus gostujuću pobjedu ostvario je još samo Tottenham, koji je u Moskvi bio bolji od CSKA sa 1:0.