Friday, 17. May 2024.
Unsko-sanski kanton 14° C Light Rain

20. Oktobra. 2016. Sport
Liga prvaka: Barcelona slavila visoku pobjedu protiv Cityja

Nogometaši Barcelone savladali su ekipu Manchester Cityja rezultatom 4:0 u okviru grupe C. Katalonce je predvodio fenomenalni Lionel Messi koji je prvi gol postigao u 17. minuti.

Messi je rezultat povisio u 61. na 2:0 kada je s ruba šesnaesterca preciznim šutem pogodio desni ugao gola, a osam minuta poslije Agrentinac je sjajnu igru krunisao hat-trickom nakon što je u šesnaestercu primio loptu koju je proslijedio Luis Suarez te je poslao u lijevu stranu gola.

U 87. minuti Neymar je promašio penal, nakon što je Messi oboren u kaznenom prostoru. Neymar se dvije minute nakon promašenog penala ipak uspio upisati u strijelce nakon lijepe solo akcije.

Ekipa Manchester Cityja je od 53. minute igrala s deset igrača nakon što je golman Claudio Bravo dobio crveni karton kada je izvan svog šesnaesterca zaustavio rukama šut Suareza koji ga je pokušao lobovati.

Od 73. minute i Barcelona je igrala s desetoricom. Jeremy Mathieu je zbog grubog starta sudija Milorad Mažić dao drugi žuti karton.

Druga utakmica grupe C igrala se u Glasgowu između Celtica i Borussije Moenchengladbach, a slavio je njemački tim s 2:0.

U grupi A Arsenal je s 6:0 deklasirao Ludogorec, dok je PSG kod kuće bio bolji od Basela s 3:0.

U grupi B Dinamo Kijev je kod kuće poražen od Benfice rezultatom 2:0, dok je Napolije također kod kuće poražen od Bešiktaša s 3:2.

U grupi D favorizirani minhenski Bayern savladao je PSV s 4:1, dok je Atletico Madrid slavio u gostima kod ekipe Rostova minimalnim rezultatom 1:0