Saturday, 18. May 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Clear Sky

17. Novembra. 2018. Sport
Liga nacija:Preporođena Holandija pobijedila Francusku, Njemačka ispala u Ligu B

Preporođena reprezentacija Holandije porazila je noćas aktuelnog prvaka svijeta Francusku u susretu 5. kola grupne faze Lige nacija rezultatom 2:0.

Holandija je na De Kuip stadionu u Rotterdamu odigrala još jednu odličnu utakmicu, izabranici Ronalda Koemana odigrali su gotovo identičan meč kao i protiv Njemačke koju su porazili sa 3:0.

U prvom poluvremenu nije viđena gotovo nijedna prilika, obje ekipe igrale su poprilično oprezno, a onda u 44. minuti Wijnaldum koristi grešku odbrane Trikolora i pogađa za 1:0. U drugom poluvremenu Francuska je pokušala stići do poravnanja, ali gotovo nikako nisu bili opasni protiv puno bolje Holandije, a konačnih 2:0 postavio je Depay u 95. minuti s bijele tačke.Nakon ovog poraza, već sada je jasno da je Njemačka ispala iz Lige A te da će Ligu nacija za sezonu 2020/2021 igrati u Ligi B.

U Ligi B Slovačke ja kao domaćin razbila Ukrajinu rezultatom 4:1, dok je Danska kao gost porazila Vels sa 2:1.

U Ligi C Kipar i Bugarska, kao i Slovenija i Norveška odigrale su susrete bez pobjednika, a oba meča završena su rezultatom 1:1.

U Ligi D, Armenija je kao gost porazila Gibraltar sa 6:2, dok je Makedonija sa 2:0 bila bolja od Lihtenštajna.