Sunday, 28. April 2024.
Unsko-sanski kanton 20° C Overcast Clouds

8. Septembra. 2018. Sport
Liga nacija: Italija se spasila poraza, Rusija slavila u Turskoj, uspješna i Srbija

Nastavljena su uzbuđenja u novom UEFA takmičenju, Ligi nacija, a večeras smo vidjeli nekoliko vrlo interesantnih rezultata.

Italija je u duelu Lige A remizirala sa Poljskom na svom terenu rezultatom 1:1. Povratak Italije neće biti tako lagan, uprkos smjeni trenera i novajlijama u timu, djeluje da će pred Azzurrima biti vrlo delikatan zadatak.

Danas je u Bolonji gostovala Poljska, a gosti su izborili remi. Uprkos naletima Italije i ofanzivi u drugom dijelu, domaći nisu uspjeli doći do pobjede. Prvi gol na utakmici postigao je Piotr Zielinski u finišu prvog dijela kada je ostao sam u šesnaestercu kod lopte Lewandowskog, a remi Italiji donio je Jorginho sa bijele tačke 15 minuta prije kraja.Uspješna je bila i Srbija. Naše komšije su kao veliki favoriti gostovali Litvaniji, ali nije bilo lako kako su mnogi priželjkivali. Gosti su slavili minimalnim rezultatom 1:0, a jedini gol je postigao Dušan Tadić sa bijele tačke u 38. minuti.

Jedan od derbija odigran je u Turskoj, gdje je gostovala Rusija. Nakon odličnog Mundijala kojem su bili domaćini, Rusi su nastavili sa dobrim partijama i slavili rezultatom 2:1.