Unsko-sanski kanton 18° C Broken Clouds

2. Avgusta. 2019. Sport
Liga Evrope: Zrinjski izbacio holandski Utrecht

Nogometaši Zrinjskog svladali su večeras nizozemski Utrecht i plasirali se u treće kolo kvalifikacija za Europsku ligu.

Irfan Hadžić i Staniša Mandić pogodili su za veliku feštu Plemića nakon mučnog prvog poluvremena.

Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Utrechtu koji je od samog početka krenuo po taj pogodak. Većim dijelom se igralo na polovici Zrinjskog, ali gosti iako su imali inicijativu nisu previše prijetili Brkiću.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena poveli su Nizozemci golom iz slobodnjaka. Gustafson je opalio po sred gola i prevario domaćeg vratara.

Početak drugog poluvremena bio je u znaku mostarske ekipe i u 65. minuti pada gol s druge strane, strijelac je Hadžić nakon prekrasnog ubacivanja Kadušića.

Regularni dio utakmice završio je izjednačeno i utakmica je otišla u produžetke.

Ultrasi, koji su zdušno bodrili izabranike Harija Vukasa došli su na ‘svoje’ u 111. minuti. Šovšić je ubacio loptu za Mandića, ali Jensen prvi stiže do nje i nespretno pogađa gredu, a u nastavku uporni Mandić dolazi do lopte i šalje ju u mrežu. Totalna ludnica na tribinama pod Bijelim Brijegom.

Najtrofejniji bh. klub u trećem pretkolu će igrati protiv švedskog Malmea, koji je u ukupnim rezultatom 5:4 bio bolji od slovenskog Domžalea.