Friday, 17. May 2024.
Unsko-sanski kanton 20° C Clear Sky

10. Aprila. 2016. Sport, Vijesti
Leicester na tri pobjede od naslova prvaka Engleske

Peti put uzastopno igrači Leicestera nisu primili gol. A meč je odlučio čovjek koji se dugo čekao da proradi – Jamie Vardy.

Vidjela se nervoza u igri Lisica koji već dugo svaki meč nazivaju “mečom života”. Kako sezona odmiče sve je teže i sve je veći pritisak. Grublja igra, pogrešni pasovi, nervoza. To je obilježilo prvo poluvrijeme u kojem je jedinu pravu šansu imao Sunderland preko Borinija u finišu prvog dijela, ali je Schmeichel odbranio nakon što je lopta na putu ka golu dodirnula i Morgana.

Sunderland je bio “tvrd orah” što je razumljivo, jer se bori za opstanak, ali je Leicester uspio srušiti otpor i golom Vardyja u 66. minuti napraviti još jedan ogroman korak ka odbrani titule. Asistent je bio Drinkwater koji je tako upisao petu asistenciju u ligi ove sezone. I svaki put je asistirao Vardyju.

Sve je moglo otići u drugom smjeru da je Rodwell u 82. minuti uspio pogoditi iz stopostotne situacije kada je šutirao sa svega osam metara. Potom je na drugoj strani kolosalnu šansu propustio Ulloa. I kada se činilo da će ponovo biti 1:0, Vardy je svojim drugim golom u 95. minuti postavio konačnih 2:0.

Čudo je sve bliže. Ostali su West Ham i Swansea kod kuće, Manchester United u gostima, Everton kod kuće i Chelsea u gostima. To je put koji Leicester mora preći do kraja sezone. Tri pobjede garantuju titulu.