Friday, 26. April 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Scattered Clouds

16. Augusta. 2022. Sport
Novi uspjeh na EP: Lana Pudar se plasirala u polufinale discipline 200 metara delfin

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se u polufinale u utrci na 200 metara delfin na Evropskom seniorskom prvenstvu u Rimu.

Šesnaestogodišnja Mostarka nastupila je u drugoj kvalifikacionoj utrci i dionicu je isplivala u vremenu 2:10.82, što joj je bilo dovoljno da osvoji prvo mjesto.

Drugoplasirana Mađarica Zsuzsanna Jakobos je zaostala 20 stotinki, a treća Italijanka Antonella Crispino 33 stotinke.

U ukupnom poretku Pudar je ostvarila četvrto vrijeme, što nagovještava da bi se mogla boriti za novu medalju.

Ukupni rezultati kvalifikacija na 200 metara delfin (Foto: Screenshot)

Polufinalna utrka na programu je danas s početkom u 19 sati i 26 minuta, a finale je na rasporedu sutra od 18.16 sati.

Lana Pudar je na Evropskom prvenstvu u Rimu već nastupila u disciplini 50 metara delfin u kojoj je zauzela 10. mjesto, dok je na 100 metara delfin osvojila historijsku bronzanu medalju.