Saturday, 20. April 2024.
Unsko-sanski kanton 14° C Light Rain

27. Februara. 2021. Sport
Lakersi prekinuli seriju poraza pobjedom nad Trail Blazersima, Heat nadigrao Jazzere

Los Angeles Lakersi prekinuli su seriju poraza. Nakon četiri izgubljena meča zaredom, aktuelni NBA prvaci savladali su sinoć Portland Trail Blazerse u svom Staples Centeru, 102:93.

Dobrim dijelom prvog poluvremena gosti su imali blagu prednost, da bi krajem treće četvrtine Lakersi ubacili u brzinu više, napravili preokret i ostvarili opipljivije vodstvo (80:69) koje više nisu ispuštali do kraja susreta.

Prvake je do važnog trijumfa za vraćanje samopouzdanja predvodio LeBron James (28 poena, 11 skokova), uz podršku Dennisa Schroedera (22 poena). S druge strane, Portlandu nije pomogla izvrsna partija Damiana Lillarda (35 poena) da izbjegne poraz, četvrti uzastopni.

Pobjedničku seriju nastavio je Miami Heat (pet zaredom) i to trijumfom nad ekipom s trenutno najboljim omjerom u NBA, Utah Jazzom, 124:116. Sjajno izdanje je pružio Jimmy Butler (33 poena, 10 skokova), kod poraženih je najefikasniji bio Donovan Mitchell (30 poena).