Tuesday, 30. April 2024.
Unsko-sanski kanton 11° C Clear Sky

9. Oktobra. 2015. Sport, Vijest dana
Kvalifikacije za EP 2016.: Srbija porazila Albaniju, poraz Njemačke u Irskoj

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine nastavljene su mečevima u grupama D, F i I. Utakmica između Albanije i Srbije završila je pobjedom Srbije rezultatom 2:0.

Srbija je sredinom prvog poluvremena postigla pogodak koji je poništen zbog prekršaja nad golmanom Berishom.

U sudijskoj nadoknadi pogodak za vodstvo gostiju pretvorio je Aleksandar Kolarov. Dvije minute kasnije drugi pogodak postigao je Adem Ljajić.

U drugom susretu ove grupe Portugal je kao domaćin minimalnim rezultatom savladao Dansku.

Reprezentacija Republike Irske minimalnim rezultatom porazila je Njemačku na domaćem terenu.

Pogotkom postignutim u sudijskoj nadoknadi Poljska je uspjela osvojiti bod na gostovanju u Škotskoj. Meč je okončan rezultatom 2:2.

Gruzija je pak pobijedila Gibraltar rezultatom 4:0. Reprezentacija Mađarske porazila je Farska Ostrva rezultatom 2:1.

Pobjedom nad Grčkom na domaćem terenu Sjeverna Irska osigurala je plasman na Evropsko prvenstvo, dok je meč Rumunije i Finske završen rezultatom 1:1.