Thursday, 16. May 2024.
Unsko-sanski kanton 14° C Broken Clouds

26. Oktobra. 2016. Sport
Kup BiH: Favoriti opravdali očekivanja, dva prvoligaša u četvrtfinalu

Nakon što je jučer Travnik prošao u četvrtfinale Kupa BiH, danas su mu se pridružili Sarajevo, Bosna Sema, Mladost, Zrinjski, Radnik, Široki i  Željezničar.Sarajevo je u Gradišci s rutinskih 5:0 savladao Kozaru. Ekipa s Koševa je povela u 10. minuti kada je pogodio Bekić, a u 26. minuti na 2:0 povećao je Novaković. Za 3:0 pogodio je Hebibović u 59. minuti, a potom su gosti pogodili i u 72. minuti preko Bekića. Posljednji gol na meču pao je u 90. minuti, kada je iz penala pogodio Husejinović.

Radnički nije uspio stići veliku prednost Bosna Seme (0:6) iz prve utakmice, te je u Lukavcu slavio s nedovoljnih 3:2. Golove za Radnički postigli su Ćosić u 5. minuti, Kovačić (autogol) u 26. i Kasumović u 29. minuti, dok su za goste pogodili Kovačić u 39. minuti i Mujić pred sam kraj susreta.

Na meču Slavije i Mladosti u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a potom je mrežu domaćih zatresao Asanović u 64. minuti. Mladost je postigla drugi gol devet minuta kasnije.

Zrinjski je i u uzvratu nadigrao gradskog rivala Velež u Vrapčićima sa 2:1. Golove za Plemiće postigao je Jović u 11. i 18. minuti, a za Rođene je pogodio Ćemalović u 51. minuti.

Radnik je u Bijeljini sa visokih 5:1 savladao Rudar iz Kaknja. Gosti su poveli u 2. minuti golom Vehaba, a potom je Radnik preokrenuo rezultat sa četiri gola Obradovića i jednim Okića.