Friday, 17. May 2024.
Unsko-sanski kanton 22° C Clear Sky

17. Aprila. 2016. Sport, Vijesti
KRAJIŠKI DERBI: U dvoboju starih rivala pobjeda “Krajine” u Velikoj Kladuši protiv “Krajišnika”

U tradicionalnom krajiškom derbiju FK Krajina u subotu ostvarila je važnu pobjedu u Velikoj Kladuši protiv starog rivala, NK Krajišnik s rezultatom 1:3. Krajina je s ovom pobjedom nastavila borbu za sami vrh tabele, gdje je prije ovog kola zaostajala 2 boda za vodećim “Borcem” sa Izačića .

“Bila je ovo dosta dobra utakmica. Mi smo u pripremi za ovaj susret odradili dobar “scouting” gdje smo vidjeli dobre i loše strane protivnika, te se tako i postavili na terenu. U prvom poluvremenu smo svjesno prepustili posjed lopte protivniku gdje smo čekali našu priliku da kroz kontru i polukontru brzom transformacijom ugrozimo gol “Krajišnika” što nam je i uspjelo u 42. minuti, a najbolje se snašao Bajraktarević i postigao go za 0 : 1 što je bio rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu do izražaja je došla naša bolja fizička sprema te smo na terenu i djelovali tako. Uspostavili smo posjed lopte uz optimalnu cirkulaciju te smo u kratkom roku napravili dvije dobre prilike ali nismo uspjeli postići gol. U 60. minuti Mizić krade jednu loptu zadnjoj liniji te postiže gol za 0-2. I poslije toga mi nismo stali, nego smo i dalje dominirali na terenu da bi u 72 min nakon odlične akcije, Radžić uputio odličan zadnji pas kojeg koristi Prošić i efektno zabija za 0-3. Od tada je došlo do malog pada, popustila je koncentracija i došlo je do opuštanja što je iskoristio igrač Krajišnika Šabić, te uz pomoć vjetra postigao gol u 88. minutu za 1-3 što je bio i konačni rezultat. Sve u svemu, jako dobra utakmica, veoma disciplinovana igra s naše strane, mi smo bili bolja ekipa, bolje smo stajali na terenu i zasluženo pobijedili. Utakmica je bila fer i korektna kako na terenu tako i na tribinama.”, kazao nam je trener Berberović nakon utakmice i velike pobjede u Velikoj Kladuši.

Ipak, na ruku je Krajini išao rezultat utakmice u Bužimu, gdje je vodeći Borac remizirao protiv domaćeg Viteza, dok je drugoplasirana Iskra iz Bugojna pobijedila “Vlašić” na svome terenu.

S ovim rezultatima Krajina se nalazi na drugoj poziciji s jednim bodom zaostatka iza vodeće Iskre iz Bugojna.