Thursday, 28. March 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Light Rain

28. Aprila. 2022. Sport
Kraj sezone u NBA ligi za Nikolu Jokića unatoč još jednoj sjajnoj utakmici

Košarkaši Milwaukeea i Golden Statea plasirali su se u drugu rundu play-offa NBA lige sinoćnjim pobjedama protiv Chicaga, odnosno Denvera, a u oba duela konačni rezultat u seriji je glasio 4-1.

Milwaukee je na svom terenu na krilima sjajnog Antetokounmpo došao do nove i za ovu seriju odlučujuće pobjede protiv Chicaga, a konačan rezultat na kraju je glasio 116:110 za Buckse.

Već nakon prve dionice domaći košarkaši su imali prednost od 34:18, a do poluvremena uspjeli su je dodatno povećati i na pauzu otići s već tada nedostižnih 18 poena razlike. Bilo je 60:42, iako su u jednom trenutku druge dionice imali i 29 poena prednosti.

U nastavku su rutinski priveli meč kraju, držali prednost i osigurali pobjedu te zakazali duel protiv Bostona u narednoj rundi. Do trijumfa ih je nosio već spomenuti Antetokounmpo koji je ubacio 33 poena uz devet skokova i tri asistencije, dok se u redovima Chicaga istakao Williams koji je ubacio 23 poena.

Do pobjede u prvoj seriji play-offa došla je i ekipa Golden Statea koja je na svom terenu slavila protiv Denvera rezultatom 102:98, a njih je do trijumfa sinoć nosio Curry koji je ubacio 30 poena uz pet skokova i isto toliko asistencija.

Denveru nije pomogao ni nezaustavljivi Nikola Jokić koji je ubacio 30 poena te dodao 19 skokova i osam asistencija.

Jokić je prema pisanju američkih medija imao i problema s povredom zadnje lože u drugom poluvremenu, a mučio se i s prekršajima jer je napravio četiri za šest minuta treće četvrtine.

Golden State će u narednoj rundi play-offa igrati protiv boljeg iz duela između Memphisa i Minnesote, a tamo je trenutni rezultat 3:2 za Grizzliese.