Sunday, 28. April 2024.
Unsko-sanski kanton 18° C Overcast Clouds

18. Maja. 2015. Sport, Vijest dana
Košarkaši Reala iz Madrida osvojili naslov evropskog prvaka

Košarkaši Reala iz Madrida osvojili su naslov evropskog prvaka, nako što su u finalu završnog turnira na svom terenu svladali Olympiakos sa 78-59 (15-19, 20-9, 18-18, 25-13).

Za Real je ovo deveti naslov prvaka Europe, a prvi nakon 20 godina kada je ih je do trofeja u Euroligi predvodio Arvydas Sabonis.
Najefikasniji u sastavu Reala bio je Jaycee Carroll sa 16 koševa, od kojih 11 u ključnoj seriji 13-3 krajem treće četvrtine kojom je Real stigao do prednosti 53-44, a po 12 poena su dodali Andres Nocioni i Sergio Llull.

Kod Olympiakosa Matt Lojeski je postigao 17 pogodaka, Georgios Printezis je dodao 11, dok je junak polufinalne pobjede protiv CSKA Vassilis Spanoulis postigao tek tri poena (šut iz igre 1-5, slobodna bacanja 1-4) uz četiri izgubljene lopte. Real je tako uzvratio Olympiakosu za poraz u finalu prije dvije godine, kada je grčki sastav bio bolji sa 100-88.

Treće mjesto osvojio je CSKA iz Moskve koji je svladao Fenerbahce Ulker sa 86-80 (27-13, 21-11, 18-31, 20-25).