Unsko-sanski kanton 21° C Broken Clouds

30. Oktobra. 2018. Sport
Knicksi slavili u gradskom derbiju protiv Netsa, Musa upisao dva poena

Ponovo dobio minutažu

Košarkaši Brooklyn Netsa sinoć su poraženi u gradskom derbiju od New York Knicksa sa 115:96, a novi nastup upisao je mladi bh. košarkaš Džanan Musa.

Musa nije igrao prethodnih nekoliko utakmica za Netse, no sinoć je uspio dobiti nekoliko minuta na parketu. Netsi su protiv Golden Statea odigrali jako dobar meč, no sinoć su totalno podbacili u okršaju protiv gradskog rivala.

U prvoj četvrtini gledali smo dosta izjednačenu utakmicu, a rezultat je bio 26:26. Ipak, u drugoj dionici Knicksi su uspjeli da dođu do osam poena razlike, te se na pauzu otišlo kod rezultata 52:44 za domaći tim koji je odigrao sjajno.

U trećoj četvrtini Knicksi su jednostavno razbili Netse i bilo je jasno da će upisati pobjedu. Domaći su imali i preko 20 poena razlike i bilo je samo pitanje kojim rezultatom će završiti meč. Na kraju Knicksi su upisali pobjedu protiv gradskog rivala sa 115:96.

Bh. reprezentativac Džanan Musa na parketu je proveo četiri minute i uspio je upisati dva poena. U ekipi Knicksa zablistao je Hardaway sa 25 poena, dok se u Netsima istakao Dinwiddie sa 17 poena.