Wednesday, 17. December 2025.
Unsko-sanski kanton 2° C Light Rain
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

13. Februara. 2019. USK
Kljajić: Preuzmite kontrolu nad migrantskim centrima Bira i Miral ili ćemo ih zatvoriti
Ministarstvo sigurnosti BiH mora preuzeti kontrolu nad prihvatnim centrima Bira i Miral, ili ćemo insistirati na njihovom zatvaranju, rekao je ministar unutrašnjih poslova USK Nermin Klajić.

Dodao je da prolongiran rok od deset dana, kako bi naredne sedmice u Sarajevu o tome razgovarali i dogovorili konkretne poteze.

“Već smo pokazali maksimalno razumijevanje i strpljenje, ali ovaj put ne odustajemo od naših zahtjeva”, poručio je Klajić.

Time je Operativna grupa za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području Unsko-sanskog kantona (USK) na današnjem redovnom sastanku potvrdila svoje prethodno usvojene zaključke i zahtjeve od Ministarstva sigurnosti BiH, koji se odnose na strateško upravljanje i nadzor nad situacijom s migrantima i izbjeglicama u ovom kantonu.

Komesar policije USK Mujo Koričić napomenuo je kako je jedan od tri zahtjeva djelimično već ispunjen, s obzirom da je grupa problematičnih korisnika usluga Prihvatnog centra Bira nakon nedavnog masovnog fizičkog sukoba, izmještena u Prihvatni centar Delijaš u Istočnom Sarajevu.

“Tu je naravno još i zahtjev o kontroli broja migranata koji borave u prihvatnim centrima na području USK, čiji su kapaciteti nadmašeni. Ja sam sa svim zaključcima i zahtjevima upoznao i Operativnu grupu Vijeća ministara, te se nadam da ćemo već na sastanku iduće sedmice imati ponuđena neka rješenja”, dodao je Koričić.

Premijer Unsko-sanskog kantona Mustafa Ružnić najavio je i skorašnji sastanak s predstavnicima Međunarodne organizacije za migracije (IOM), na kojem će se također razgovarati o trenutnoj situaciji na području ovog kantona, zajedničkom djelovanju, maksimalnoj zaštiti migrantskih porodica i maloljetnika bez pratnje, ali i narednim potezima s ciljem poboljšanja sigurnosne situacije.

ZADNJE VIJESTI IZ USK

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision