Friday, 26. April 2024.
Unsko-sanski kanton 12° C Light Rain

5. Oktobra. 2021. Sport
KK ” Regeneracija” iz Velike Kladuše osvojila 12 medalja na državnom prvenstvu u Zenici
U nedjelju u 3.10.2021. godine u Arena ” Husejin Smajlović” Zenica održalo se državno prvenstvo za djecu u organizaciji karate Saveza Bosne i Hercegovine.
Na prvenstvu je učestvovalo 685 takmičara sa ukupno 774 prijave, kako je i dalje na snazi pandemija prvenstvo se održalo po uputama kriznih štabova.
Karate klub Regeneracija je ovom prvenstvu  nastupao sa svoja 23.takmičara koji su ukupno osvojili 12.medalja.
Najuspješniji takmičar  kluba bio je Taris Beganović koji je postao državni prvak u katama dječaci 11.god. i državni prvak sa ekipom dječaci 10/11.god. također u katama.
Svi osvajači medalja plasirali su se sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine na Balkansko prvenstvo koje se održava  već ovog mjeseca od 15-17.10.2021 god. u Republici Hrvatskoj, grad Poreč.