Friday, 19. April 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Few Clouds

8. Augusta. 2020. Sport
Juventus se Pirovom pobjedom oprostio od Lige prvaka, Varaneove greške koštale Real

Manchester City i Lyon su novi putnici na završni turnir Lige prvaka u Lisabonu, nakon što su večeras u osmini finala eliminisali Real Madrid i Juventus.

Građani su na svom Etihadu ponovo istim rezultatom savladali Kraljevski klub. Bilo je 2:1, a tragičar je Raphael Varane, koji je poklonio oba pogotka domaćim.

Prvo je u 9. minuti izgubio loptu u opasnoj zoni, a Raheem Sterling je pogodio za 1:0, da bi Real u igru dvadeset minuta poslije vratio Karim Benzema golom na asistenciju Rodryga.

U drugom poluvremenu ponovo “na scenu stupa” Varane, a ovaj put dodaje loptu Gabrielu Jesusu, koji pogađa za 2:1. City je tako prošao u četvrtfinale s ukupnih 4:2.

Drugi meč je donio pravu dramu, a na kraju prolazak dalje u Torinu slavi Lyon, iako je poražen sa 2:1.

Lavovi su u 12. minuti stigli do vodstva golom Depaya s penala, a Cristiano Ronaldo u nastavku svojim golovima režira preokret Stare dame i vodstvo od 2:1.

Pogađao je Ronaldo u 42. i 60. minuti, ali je to bila Pirova pobjeda Juventusa pošto mu je za prolazak trebao trijumf od 3:1 zbog gola Lyona u gostima.

Miralem Pjanić je igru napustio u 60. minuti, kada ga je zamijenio Aaron Ramsey.