Friday, 17. May 2024.
Unsko-sanski kanton 19° C Few Clouds

6. Januara. 2016. Sport, Vijesti
Juventus ponovo nezaustavljiv, Milan poražen, Roma remizirala, Fiorentina na tronu

Juventus sve više podsjeća na svoju četverogodišnju dominaciju italijanskim fudbalom. Nakon katastrofalnog otvaranja sezone Stara dama je u 18. kolu Serie A slavila protiv Verone i povezala osmu uzastopnu pobjedu u ligi. Milan i Roma su ponovo razočarali svoje fanove, dok je Fiorentina zauzela tron.

Juventus je na domaćem terenu dočekao posljednjeplasiranu Veronu i ni u jednom trenutku nije dozvolio iznenađenje. već je upisao osmu uzastopnu ligašku pobjedu i time nastavio borbu za titulu u ovoj sezoni. Massimiliano Allegri je uspio vratiti svoj tim iz ponora i nakon očajnog otvaranja sezone obilježenog tek jednom pobjedom u prvih šest kola, aktuelni prvak Italije sada djeluje nezaustavljivo i na putu je da poveže petu titulu prvaka Serie A.

Već u osmoj minuti meča Paolo Dybala je fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca matirao Gollinija i izazvao oduševljenje na tribinama stadiona u Torinu. Četiri minute kasnije Pazzini atraktivnim udarcem prijeti na drugoj strani, ali nije mogao iznenaditi sjajnog Buffona. To je bila jedina šansa gostiju u prvom poluvremenu.

Novi gol za Staru damu ponovo je stigao nakon prekida. Glavni sudija je svirao prekršaj na lijevoj strani terena, centaršut je uputio Dybala, a mrežu gostiju pogodio Bonucci u 45. minuti. Konačnih 3:0 za Juventus donio je Zaza u 82. minuti, samo tri minute nakon što je ušao umjesto Morate.

Uzbudljiv meč odigran je u Veroni između Chieva i Rome. TIm Rudija Garcije došao je desetkovan povredama i suspenzijama tako da na spisku nije bilo bh. reprezentativaca Edina Džeke i Miralema Pjanića, a zbog povreda nije bilo Seydoua Keite, Saliha Ucana i Francesca Tottija, Također, Daniele De Rossi je meč počeo na klupi, jer je imao problema sa povredom.

Vučica je stigla do vodstva u sedmoj minuti kada je 18-godišnji Sadiq Umar u svom prvom meču koji igra od prve minute u Seriji A pogodio na asistenciju Gervinha, Ovo je drugi gol Umara u Seriji A. U prethodnom kolu pogodio je u pobjedi protiv Genoe (2:0).

Drugi gol za Romu postigao je Florenzi u 37. minuti i izgledalo je da se Roma vraća u formu. Međutim, Paloschi je do kraja poluvremena smanjio na 2:1, da bi Dainelli u 58. minuti donio izjednačenje. Potom je Falque ponovo Romi donio prednost koja je trajala do 86. minute kada Pepe pogađa za konačnih 3:3.

Fiorentina je na krilima Josipa Iličića koji je postizao golove u 13. i 42. minuti došla do gostujuće pobjede protiv Palerma. Konačan rezultat bio je 3:1. Treći gol za Viole postigao je Blaszczykowski u 93. minuti, dok je gol za domaći tim postigao Gilardino u 77. minuti.

Milan je na domaćem terenu poražen od Bologne čime je trener Rossonera Siniša Mihajlović svoj ostanak na klupi stavio pod veliki znak pitanja. Jedini gol za goste postigao je Giaccherini u 82. minuti susreta.

Preostala dva meča završena su remijem. Lazio i Carpi odigrali su bez golova, dok je meč između Sassuola i Frosinonea okončan rezultatom 2:2.