Wednesday, 8. May 2024.
Unsko-sanski kanton 16° C Light Rain

22. Maja. 2016. Sport, Vijesti
Juventus osvojio Kup Italije – Bayern osvojio 18. Kup Njemačke

Osvajač Kupa Italije je Juventus. U finalnom dvoboju odigranom u Rimu pobijedili su Milan tek nakon produžetaka. Jedini pogodak postigao je Alvaro Morata u 110. minuti meča. Nakon 90 minuta igre, golova nije bilo. Nakon početne inicijative Juventusa, Milan je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 13. minuti. No, Bonaventura iz dobre prilike nije bio precizan.
Crno- crveni su bili mnogo opasniji polovinom prvog poluvremena. Stvarali su šanse ispred gola Juventusa. Igrao se 39. minut kada je Honda proigrao Polija koja sa ruba šesnaesterca šutira preko gola. Bila je to dobra prilika za sedmerostrukog prvaka Evrope. Prvih 45 minuta završeno je bez golova. Juventus je pružio blijedu partiju.
Stara dama ofanzivnije otvara drugi dio. Imali su obećavajući napad u 49. minuti. Ipak, odbrana Milana otklanja opasnost. U 66. minuti Pogba dobro centrira, ali je Donnarumma oprezan.

U finalu DFB Kupa Njemačke snage su u Berlinu odmjerili Bayern i Borussija Dortmund. Nakon 120 minuta rezultat je bio 0:0, pa su jedanaesterci odlučivali pobjednika. Bayern je bio uspješniji i slavio 4:3. Ovo je Bavarcima 18. trofej u Kupu Njemačke. Bavarski tim je krenuo agresivno ka golu Burkija. Igrao se 5. minut kada je Muller snažno šutirao, ali lopta odlazi iznad prečke. Nakon toga najviše se igralo između dva šesnaesterca. Ipak, Guardiolini izabranici su kontrolisali utakmicu.
Douglas Costa je u 33. minuti isprobao svoj udarac. Ipak, čuvar mreže tima iz Dortmunda sjajno brani. U istoj minuti Aubameyang je iz dobre situacije loše šutirao.