Friday, 26. April 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Light Rain

23. Maja. 2023. Sport
Juventus nakon oduzimanja 10 bodova doživio i težak poraz, upitan im je izlazak u Evropu

Nakon što je Juventusu 15-ak minuta prije utakmice protiv Empolija u okviru 36. kola Serije A oduzeto 10 bodova zbog neregularnosti u finansijskom poslovanju, Stara dama je i na terenu doživjela težak poraz i izgubila ovaj meč rezultatom 4:1.

Utakmica je za Juventus počela jako loše, a u razmaku od samo tri minute domaći Empoli je postigao dva pogotka. Prvo je u 18. minuti Caputo iz penala bio strijelac za 1:0, a ubrzo nakon toga Luperto pogađa za 2:0 i svom timu donosi veliku prednost.

Empoli treći gol postiže u 58. minuti, a strijelac je opet bio Caputo, da bi se Juventus djelomično vratio u meč nakon što je rezervista Chiesa postigao gol u 85. minuti nakon asistencije Rabiota. Nakon toga, napali su svim silama i pokušali postići još jedan gol i otvoriti šansu da izbjegnu poraz, no ubrzo je uslijedio novi šok.

Igrala se treća minuta sudijske nadoknade kada je rezervista Piccoli, samo četiri minute nakon što je ušao na teren, postigao gol i postavio konačnih 4:1.

Juventus je ovim porazom ostao na sedmoj poziciji sa 59 osvojenih bodova, jedan manje od Rome koja je na šestom mjestu te pet manje od četvrtoplasiranog Milana. Empoli je skočio na 14. poziciju sa 42 osvojena boda.