Friday, 26. April 2024.
Unsko-sanski kanton 5° C Few Clouds

14. Januara. 2021. Sport
Jusuf Nurkić odigrao svoju najbolju utakmicu ove sezone, Portland pobijedio nakon preokreta

Jusuf Nurkić se ekspresno oporavio od povrede mišića na lijevoj nozi, zbog koje je napustio parket u meču protiv Toronta prije tri večeri. Ne samo da je igrao u sinoćnoj pobjedi Portlanda u gostima kod Sacramenta, već je pružio svoju najbolju partiju ove sezone.

Trail Blazersi su se digli iz ponora u ovom susretu. Kingsi su bili u vodstvu najvećim tokom utakmice, polovinom treće četvrtine imali i prednost od 19 poena razlike (94:75).

Ipak, gosti iz Oregona su do kraja te dionice uspjeli smanjiti razliku na 105:100, a zatim u posljednjoj četvrtini preuzeti vodstvo, dobrim dijelom zahvaljujući i Nurkiću (pogodio slobodna bacanja za preokret 109:111, a zatim ubacio još nekoliko ključnih poena).

Portland je na kraju slavio sa 132:126, a bh. košarkaš je za 30 minuta u igri zabilježio sjajan učinak, double-double od 18 poena i 13 skokova. Tome je pridodao tri blokade i dvije ukradene lopte. Nurkić iz najboljih dana.

U njegovom timu izvrsnu partiju pružili su Damian Lillard (40 poena, 13 asistencija) i CJ McCollum (28 poena, 10 asistencija), dok su kod Sacramenta najefikasniji bili De’Aaron Fox (29 poena) i Buddy Hield (26).

U ovoj utakmici oboren je i klupski rekord Portlanda u broju postignutih trica – 23.