Monday, 29. April 2024.
Unsko-sanski kanton 16° C Few Clouds

16. Aprila. 2024. Sport
Jeste li vidjeli gore izveden penal? Hrvat se obrukao i direktno kumovao porazu svoje Osasune

Valencia je u sinoćnjem susretu 31. kola španske La Lige savladala Osasunu u gostima rezultatom 1:0, a tri boda su odnijeli kući zahvaljujući Hrvatu Anti Budimiru koji je u 90+7. minuti propustio donijeti bod domaćoj ekipi.

Andrea Almeida je u 18. minuti doveo Valenciju u vodstvo, a najbolju priliku za izjednačenje Osasuna je dobila u sedmoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Dosuđen je penal, a Ante Budimir je preuzeo dogovornost na sebe i propisno se obrukao.

Budimir se zaletio i želio je sačekati da golman Valencije Giorgi Mamardashvili krene u jednu stranu.

Gruzijac je ostao na sredini gola do posljednje sekunde, Budimir je zastao, a potom ni on sam vjerovatno ne zna šta je želio uraditi.

Šutirao je na komičan način a Mamardashvili, iako se bacio u stranu, je imao dovoljno vremena da ustane i lagano uhvati loptu.

Zaista je teško se sjetiti gore izvedenog penala u posljednje vrijeme.