Monday, 29. April 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Broken Clouds

30. Decembra. 2018. Sport
Jeste li upratili kako ide Biliću u Saudijskoj Arabiji? Kada vidite rezultate, nećete vjerovati…

Sudijska nadoknada je posebna priča

Hrvatski trener Slaven Bilić prije dva i pol mjeseca je dobio posao u Saudijskoj Arabiji. Preuzeo je tamošnjeg velikana Al-Ittihad, ali bolje da nije.

Nekadašnji selektor reprezentacije Hrvatske, trener Bešiktaša i West Ham Uniteda nikada nije imao gori učinak u jednom klubu.

Iako je Al-Ittihad osmostruki šampion Saudijske Arabije i ima samo najviše moguće ambicije, klubu ide vrlo loše ove sezone i trenutno je u opasnoj zoni, a nije mu puno pomogao ni dolazak Bilića za kojeg je dat ogroman novac.

Hrvatski trener je ekipu vodio na deset susreta i od mogućih 30 osvojio samo pet bodova. Njegova ekipa se trenutno nalazi na pretposljednjem mjestu u ligi sa samo šest osvojenih bodova nakon 15 odigranih kola te za sigurnom zonom zaostaje čitavih osam bodova.

Zanimljiv je i podatak da suci nerijetko ‘guraju’ ovu ekipu u finišu susreta. Tako je nedavno, dok je Al-Ittihad na jednom meču gubio 2:1, četvrti sudac produžio meč za pet minuta, a na kraju se igralo čitavih 12. Ipak, to nije pomoglo ekipi Slavena Bilića da dođe do izjednačenja. Nedavno ih je i Milorad Mažić ‘pogurao’ pokazavši čak šest minuta sudijske nadoknade.

Za kraj dodajmo da Al-Ittihad nakon 15 kola ima samo jednu jedinu pobjedu, tri remija i čak 11 poraza. Očito će se morati desiti pravo malo čudo da na kraju ne ispadne iz lige.