Friday, 10. May 2024.
Unsko-sanski kanton 21° C Clear Sky

21. Septembra. 2018. Sport
Hajrović pogodio dva puta u pobjedi Dinama, Arsenal rutinski protiv Vorskle
Dinamo je na Maksimiru dočekao Fenerbahče i slavio je rezultatom 4:1 zahvaljujući raspoloženom Izetu Hajroviću. Povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine je postigao dva pogotka i zasluženo je ponio epitet igrača utakmice.

Dinamo je poveo u 16. minuti kada je Šunjić pogodio na Gavranovićevu asistenciju. Gavranović je sudjelovao i kod drugog pogotka Modrih kada je lijepo primio loptu u kaznenom prostoru gostiju i ostavio je Hajroviću koji šutira iz prve i pogađa za 2:0.

Neustadter je u 47. minuti smanjio na 2:1, ali je samo deset minuta kasnije Hajrović vratio Dinamu dva pogotka prednosti. Olmo je iskoristio veliku grešku odbrane Fenera i potom asistirao Hajroviću kojem nije bilo teško pogoditi prazan gol. Nakon sat vremena igre Olmo je postavio konačnih 4:1

Arsenal je protiv Vorskle igrao skoro u najjačem sastavu i sasvim očekivano je slavio rezultatom 4:2. Aubameyang je bio dvostruki strijelac za Topnike (32. i 56.), dok su po jedan pogodak dodali Welbeck (48.) i Özil (74.). Pogodtke za goste postigli su Česnakov (77.) i Šarpar (90+4.).

Milan se namučio protiv Dudelangea u gostima, ali je uspio slaviti s minimalnih 1:0. Pogodak odluke postigao je Higuain u 59. minuti susreta.

U duelu “red bullovskih” ekipa slavila je austrijska. Leipzig je ugostio Salzburg, a gosti su slavili rezultatom 3:2. Ausrijanci su poveli sa 2:0 preko Dabboura (20.) i Haidare (22.), a potom je njemačka ekipa do izjednačenja stigla pogocima Laimera (70.) i Poulsena (82.). Ipak, prvu pobjedu Salzburgu donio je Gulbrandsen u 89. minuti meča. Darko Torodović je odigrao susret za klupe za rezervne igrače gostujuće ekipe.