Tuesday, 14. May 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Light Rain

12. Augusta. 2015. Sport, Vijesti
Fudbaleri Barcelone osvojili Super kup Evrope

Fudbaleri Barcelone osvojili su večeras Super kup Evrope, pošto su nakon produžetaka u Tbilisiju pobijedili Sevillu. Rezultat je nakon regularnog dijela bio 4:4, a odlučujući gol u 115. minutu postigao je Pedro Rodriguez. Barcelona je tako osvojila svoj peti Super kup u historiji.

Sevilla, prošlosezonski pobjednik Evropske lige, bolje je počela susret i povela već u trećoj minuti pogotkom Evera Banege iz slobodnog udarca. Ipak, Barcelona je ubrzo preokrenula golovima Lionela Messija, oba iz slobodnih udaraca, u sedmoj i 16. minuti.

Katalonski klub je do poluvremena postigao i treći pogodak, pošto je u 44. minuti precizan bio Rafinha, nakon odličnog poteza i asistencije Luisa Suáreza.

Aktuelni šampion Evrope je na početku drugog poluvremena postigao još jedan pogodak i tako stekao ubedljivu prednost.

Suárez je u 52. minuti savladao Beta, nakon greške na sredini terena igrača Seville. Sergio Busquets je uzeo loptu i asistirao urugvajskom napadaču, koji je ostao sam pred protivničkim golmanom.

Sevilla se i pored tri gola prednosti protivnika nije predala i spektakularno je nadoknadila zaostatak.

Strijelci su bili Jose Antonio Reyes u 57, Kevin Gameiro u 72. iz penala, kao i najveće pojačanje Seville ovog ljeta, Yevhen Konoplyanka u 81. minuti.

Barcelona je pobijedila zahvaljujući rezervisti Pedru, koji je prema navodima medija na korak od odlaska iz Barcelone. On je iskoristio odbitak nakon šuta Lea Messija i pet minuta prije kraja drugog produžetka donio trofej aktuelnom šampionu Evrope.