Saturday, 18. May 2024.
Unsko-sanski kanton 17° C Scattered Clouds

8. Jula. 2016. Sport, Vijesti
Francuska u finalu – Kroos: Odigrali smo najbolju utakmicu na ovom Euru

Dugo su čekali Francuzi da na jednom velikom takmičenju eliminiraju Njemačku, ali kada su  ove godine dočekali šansu na domaćem terenu, iskoristili su je na najbolji mogući način. Dva gola Grizmana i nijedan Njemačke dovoljni su za finale Evropskog nogometnog prvenstva.

Francuska je počela žestoko od samog početka, ali se iskusni Nijemci nisu dali. Kada su se malo oslobodili pritiska, i nogometaši Joakima Leva počeli su da prijete protivničkom golu, što je utakmicu učinilo izuzetno zanimljivom, utakmicom vrijednom samog finala.

Redale su se šanse na obje strane, bilo je dobrih proigravanja, odbrana golmana, svega što jednu utakmicu čini velikom. Ali nije bilo golova.

Tako je bilo sve do sam kraj prvog poluvremena, kada je rukom u svom kaznenom prostoru igrao Švajnštajger. Sudija je to vidio i dosudio penal za Francuze. Precizan sa bijele tačke, u nadoknadi prvog poluvremena, bio je Grizman. Rezultatom 1:0 za Francusku završeno je prvo poluvrijeme.

Drugi dio igre počeo je dosta nezanimljivo, ali u 71′ jedan “odbijanac” ispred njemačkog gola, ponovo Grizman uspijeva “pospremiti” iza leđa Nojera.

Do kraja utakmice i Francuzi i Nijemci imali su svoije šanse, Njemačka možda i bolje, ali golova više nije bilo.

Francuzo su se ponovo, uz pomoć domaćeg terena uspjeli domoći finala, u kome su favoriti u finalnoj utakmici protiv Portugala koja će biti odigrana u nedjelju od 21 sat.
I ovu, posljednju utakmicu Eura 2016 moći ćete u direktnom prenosu pratiti na programu BHT 1.

Vezni igrač Njemačke Toni Kroos bio je razočaran nakon ispadanja njegove reprezentacije sa Eura nakon poraza od Francuske 2:0. Veznjak Real Madrida je istakao da mu nije jasno kako je njegova reprezentacija ispala iako je odigrala odlično. “Odigrali smo najbolju utakmicu na ovom Euru i veoma je čudno da smo izgubili 2:0. Nikoga ne možemo kriviti, iako smo upropastili nekoliko dobrih prilika. Imali smo četiri sjajne šanse za gol glavom, ali nam se nije dalo”, poručio je Kroos.