Sunday, 19. May 2024.
Unsko-sanski kanton 13° C Clear Sky

3. Novembra. 2014. Sport, Vijesti
Formula 1: Hamilton slavio u Ostinu

Vozač Mercedesa Luis Hamilton zabilježio je desetu pobjedu u sezoni Formule 1, pošto je sinoć slavio u trci za Veliku nagradu Sjedinjenih Država, voženu u Ostinu.

Hamilton je do trijumfa došao nakon što je u 12. krugu pretekao svog timskog druga i glavnog konkurenta za titulu Niku Rozberga.

Hamilton je trku završio za jedan sat, 40 minuta i 4,785 sekundi. Rozberg je imao 4,314 sekunde zaostatka.

Treće mjesto osvojio je Danijel Rikardo iz Red Bula.

Hamilton sada ima 24 boda prednosti, a ovo mu je bila peta uzastopna pobjeda.

Do kraja sezone ostale su još dvije trke. Posljednja trka donosi duple bodove, tako da je u trci ostalo još 75 bodova.

Bodove su osvojili i Felipe Masa i Valteri Botas iz Vilijamsa, Fernando Alonso iz Ferarija, aktuelni šampion Sebastijan Fetel iz Red Bula, Kevin Magnuson iz Meklarena, Žan-Erik Vernj iz Toro Rosoa i Pastor Maldonado iz Lotusa.

Fetel je trku počeo iz boksa, pošto je pred vikend zamijenio motor i tako izgubio pravo da krene sa staze.