Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 8° C Light Rain

7. Decembra. 2021. Sport
Fenomenalni Nurkić bio nadomak rekorda karijere, protivnika zamalo nokautirao laktom

Košarkaši Portland Trail Blazersa poraženi su na svim terenu od Los Angeles Clippersa rezultatom 102:90, a bh. košakaš Jusuf Nurkić pružio je fenomenalnu partiju.

Nurkić je za 30 minuta provedenih na parketu postigao čak 31 poen i bio je nadomak rekorda karijere koji datira od 28. marta 2017. godine kada je protiv Denvera postigao 33 koša.

Ipak, naš centar je bio itekako napadački raspoložen šutem 12/19, pogodio je i jednu trojku, a ostvario je i pet skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu.

U finišu utakmice imao je i žestok duel sa gostujućim igračem Isaiahom Hartensteinom kada mu je ispod koša zadao žestok udarac laktom, ali na svu sreću bez većih posljedica.

Što se same utakmice tiče, Portland se dobro držao u prve tri četvrtine, ali gosti su bili mnogo bolji u posljednjih 12 minuta nakon čega su i stigli do pobjede.

Osim Nurkića, dobru partiju za Blazerse pružio je i Norman Powell sa 29 poena, a Dennis Smith Jr. je dodao 13

U redovima Clippersa prvo ime je bio Paul George sa 21 ubačajem, a pratili su ga Marcus Morris Sr. sa 17 i Reggie Jackson sa 16.

Od ostalih utakmica izdvajamo trijumf Chicago Bullsa na svom parketu protiv Denver Nuggetsa 109:97, kojima nije pomogao na triple-double Nikole Jokića.

Srbijanski centar je postigao 17 poena uz 12 skokova i 15 asistencija.

Najzanimljiviji duel odigrali su Charlotte Hornetsi i Philadelphia 76ersi, a na kraju su gosti poslije produžetka slavili 127:124.

Briljirao je Joel Embiid sa čak 43 poena, dok je u domaćem sastavu najefikasniji bio Kelly Oubre Jr. sa 35 koševa.